KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  


Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Karaktercsere

Karakternév:


Jelszó:



írta:  Vendég
Szomb. Szept. 30, 2017 10:23 pm
írta:  Snow White
Vas. Szept. 17, 2017 9:01 pm
írta:  Vendég
Vas. Szept. 10, 2017 2:18 pm
írta:  Snow White
Szer. Aug. 30, 2017 3:20 pm
írta:  Jeff Radcliff
Hétf. Aug. 28, 2017 6:49 pm
írta:  Vendég
Szer. Aug. 23, 2017 3:30 pm
írta:  Eloise McMittens
Kedd Aug. 15, 2017 5:32 pm
írta:  Robin Rot
Hétf. Aug. 14, 2017 5:37 pm
írta:  Snow White
Vas. Júl. 30, 2017 2:20 am
írta:  Vendég
Kedd Júl. 25, 2017 2:11 pm

Megosztás

Sally Thunderstorm - Rain Queen Empty
Sally Thunderstorm - Rain Queen Empty
 

 Sally Thunderstorm - Rain Queen

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Sally Thunderstorm
the hero of this fable
Sally Thunderstorm
Királynő ♔

♔ HSZ : 4
♔ Avatar : Jasmin Savoy Brown
♔ Bűbájpontok : 2
Sally Thunderstorm - Rain Queen // Pént. Ápr. 21, 2017 12:13 am

Sally Thunderstorm
karaktered mottója, idézet egy versből vagy dalszövegből


életkor: 21
nem: nő
foglalkozás: Hivatali tisztviselő
pb: Jasmin Savoy Brown
eredeti név: Mudjadji
csoport: Legendák
lakhely: Farm/Fabletown
attitűd: Semleges

alcsoport: Királynő

Kívül, belül
♔ Lelketlen szuka, aki a hivatalnak dolgozik, de senki se tudja, hogy pontosan mit. A hóhér csatlósa. Irritáló spicli. Viharribanc... Áh, szép napot Miss Thunderstorm! Szép időnk van, nem de? - Nagyjából ilyen konextusban szokott előkerülni a személye úgy nagyjából mindenféle körökben. De hát a határozott és céltudatos emberek megítélése sosem volt túl jó, főleg ha ehhez egy bebetonozott magas pozíció is társul.
A határozottság és céltudatosság mindenképp jellemzi, ezen erények pedig gyakran a háttérba szorítják nála az empátiát és a könyörületet. Pedig ott vannak. Mélyen törődik Fabletown és a Farm sorsával, de pontosan tudja, hogy a legendák önmaguk legnagyobb ellenségei és ezen küldetéstudatában próbálja védeni az általuk ismert világot.
A külső, hivatalos rétegről ugyan minden leperegni látszik, nem lehet rajta fogást találni, de úgy, ahogy a viharfelhők gyülekeznek, úgy ő is képes kitőrni. Csak ez nála valós vihar formájában történik, semmint a problémái világba üvöltésében vagy tányértörésben.
Okos, vagy legalább is tanult, de van benne egyfajta szűklátókörűség, egyfajta érzelmi inkompetencia, amit az iskolában nem nevelnek ki az emberből. Ugyan a céljai tiszták, a szándék őszinte, de a hivatal által nyújtott keretek az egészet kicsavarják és már-már gonoszként állítják be őt. Érzi ezt ő is, de nem tud vele mit tenni.

♔ Egyáltalán nem teszi őt hitelessé a tény, hogy 17-től 27 éves korig bárminek lehet őt gondolni. Általában a kosztümviselése segít, de a fiatalos vonások akkor is megmaradnak, mint ahogy a nagy, fekete sörény is.
Sötétbarna mandulavágású szemeiből olvasni szinte lehetetlen, ami gyakran téveszthető érzéketlenségnek, vagy óvatos sunyiságnak,
pedig a saját bevallása szerint ő mindig nyílt kártyákkal játszik. Széles ajkai és átlagnál szélesebb orra az afro-amerikai gyökekrekre utalnak, de barna bőrszínéből ezt elég egyszerű megállapítani.
Alkatát tekintve langaléta, átlagos férfi magassággal rendelkezik és e mellé nádszál vékony, szinte már egészségtelenül. Szinte. Formásnak éppen ezért nem is mondható, kicsit deszka minden szögből.


Egyszer volt...

Dél-Afrikai legenda tartotta, hogy az Eső Királynő emberi alakban köztük járt és védte a falujukat. Úgy kezelték, mint egy valós királynőt és az ő lánya vált utána a következő eső királynővé. Természetesen, a legenda megszületésével, nem vált automatikusan egy ember az időjárás irányítójává, de a legenda létrejött és mai napig tisztelt. Viszont mindez a valós Eső Királynő jóváhagyásával és támogatásával történt.
Úgy tartották, hogy ez a választott lány képes akár hangulatváltozásaival is változtatni az időjárást és képes volt elpusztítani az ellenséges törzseket viharaival, míg az ő mezőgazdaságukat segítette.

KÉPESSÉG: Képes irányítani az időjárást, intenzívebb érzelmi változások esetén az a hangulatához igazodik.


A Földi lét
- Hé! Torzonborz! Mikor érünk oda?
- Hamarosan. - Válaszolom hátra sem pillantva a furgon rácsos ablakán. Csak bámulok kifelé a vezető melletti ülésről nézve a mellettünk elhaladó fákat. Ha lenne annyi dollárom, ahányszor ezt az utat megtettem Fabletown és a Farm között... bele sem gondolok inkább. Autóval persze jóval kényelmesebb, mint annak idején lovaskocsival. Hallom egyébként, hogy hátul valamit még morog a sárkány, de nem figyelek rá.

***

- Első kérdés: Tisztában van vele, hogy miért van itt? - Kérdezem tárgyilagosan magam előtt tartva a kérdőívet. Tekintetem érdeklődőn rá szegezem, de látom, hogy ő az ajtónál és a mögöttem álló őrrel van elfoglalva, tekintete idegesen jár közöttük.*
- Roy. Képes válaszolni a feltett kérdésre, vagy jöjjek vissza máskor?
- Minek van itt a két fakabát?
- Előírás. Ön tisztában van vele, miért van itt? - Hangom teljesen tárgyilagos és a tekintetem töretlenül őt figyeli.
- El kellene mennem hugyozni, az a baj. Szóval inkább lennék a slozin. - Arcizmom sem rezzen, csak némileg felegyenesedek a széken, míg a mögöttem álló őr közelebb hajol és belesúg a fülembe: "Járt ott, mielőtt behoztuk a kihallgatóba".
- Sajnálom Roy, attól tartok meg kell várnia, amíg befejezzük a kérdőívet. - Semmiféle sajnálat nem érződik rajtam, nem ma jöttem le a falvédőről.
- Magam alá piszkítok, ha az kell.
- Egyetért azzal, hogy az ok, amiért itt van törvényszegés?
- Nem viccelek!
- Ezt igennek veszem. - Vágom rá nemes egyszerűséggel és tekintetemet a következő kérdésre futtatom. - Tisztában van a törvényszegése jellegével? Kérem igennel vagy...
- Rohadt kurva, mondom, hogy ide hugyozok! - Idegesen kezd el matatni az asztal alatt, az ajtónál lévő őr azonnal mozdul, de én egy mozdulattal nyugalomra intem... és a következő pillanatban érzem, ahogy a meleg emberi végtermék végigcsurog a lábszáramon, Roy pedig eszelős vihogásba kezd. Meg se rezdülök, csupán vonásaim keményednek meg kissé és az ablaktalan szoba ellenére is érzem, hogy odakint a napsütés helyét felhők vették át.
- Akkor visszatérek egy másik alkalommal, de azt tudnia kell, hogy ezzel a magatartással senkinek sem segít. - És ezzel felállok. Nem semmisültem meg, nem érzem, azt hogy ez vereség lenne, csak a nedves cipő bosszant némileg, de amint kisétálok a szobából azoktól megválok és kézben viszem tovább. A kezemben tartott kérdőíven pedig minden kérdésnél az "Együttműködésre képtelen" szerepel és pontosan tudom, hogy ez mit jelent Roy számára annak fényében, amit elkövetett.

***

A kivégzés kezdete előtt egy órával érkezek a feneketlen kúthoz két Hivatali boszorkány társaságában. Ők tüzetesen vizsgálni kezdik a kutat, én pedig mellettük állva figyelek és jegyzetelek.
- Be akarod dobni a követ? - Fordul hozzám az idősebb. Ő mindig remek szórakozásnak találta a kő-próbát, amikor meggyőződünk róla, hogy semmiféle fizikai eszközzel vagy bűbájjal nincs a kút gátolva. Én csak összeszortott ajkakkal csóválom meg a fejem mejbe a teljes hajzuhatagom is beleremeg. Ő pedig vállat von és kéjes mosollyal ejti bele a követ, ami mintha sosem érne földet vagy vizet. Én magam csak egy röpke pillantást vetek a feneketlen mélységre és bepipálom a rublikát, miszerint nincs fizikailag gátolva a kút. Így megy ez az elkövetkező ötven percben, míg a távolból meg nem látjuk a Royt a kivégzőosztag és a bíró kíséretében.
Az én szerepem egyszerű és jól megszokott. Csupán állok a bíró háta mögött, amíg ő sorolja a pontokat melyekben Roy bűnösnek találtatott. Közben végig magamon érzem a férfi tekintetét, de én jelentőségteljesen elfordítom a fejem.
- ...az ügy jegyzője mindent rendben talált a kivégzés előkészületeinél? - A bíró hozzám fordul, én rá tekintek és bólintok egyet.
- Igen, mindent rendben találtunk, a kút semmilyen formában sincs negatív beavatkozás hatása alatt. - Válaszolom gépiesen.
- Az elítélt szeretne mondani valami az utolsó szó jogán?
- Az igazi alakomban akarok meghalni. - Jelenti ki Roy, mire a bíró hozzám fordul én pedig azonnal oda is hajolok hozzá.
- Az elítéltnek vannak szárnyai, az emberi alakban való kivégzés javasolt. - Súgom oda neki, mely információt ő le is tolmácsolja a jelenlévőknek. Ezzel pedig a kivégzés kezdetét veszi. Két őr kíséri Royt a kúthoz, aki úgy fest elfogadni látszik a sorsát, azonban figyelmemet nem tudja elkerülni a morgása, miközben elhaladnak mellettem. "Még mindig érzem a húgyszagot rajtad, te büdös szuka." Önkéntelenül is felszegem kicsit az állam és már-már túl feltűnően is igyekszem megkeményíteni a vonásaimat.
Végül pedig az utolsó rublikát is bepipálom, az ítélet végrehajtásra került.


Finomhangolás


♔ CÉLJAIM ♔

Szeretném, ha Fabletown és a Farm egy olyan hely lenne, ahol a legendák képesek együtt élni békében.


♔ KAPCSOLATAIM ♔

Mindenki, aki a Hivatalban dolgozik.


♔ FELAJÁNLÁSAIM ♔

Szociális és jogi tanácsadok a Farmon és Fabletown-ban egyaránt.


Adatok

típus: saját
forrás:
multi
user: Midas


Vissza az elejére Go down
Reynard T. Fox
the hero of this fable
Reynard T. Fox
Alakváltó ♔
Admin ♔

♔ HSZ : 51
♔ Hely : A Farm
♔ Munka : Hivatali jogi képviselő
♔ Avatar : Joe Dempsie
Sally Thunderstorm - Rain Queen Tumblr_inline_odvdwqvhOA1tae3h3_500
♔ Bűbájpontok : 6
Re: Sally Thunderstorm - Rain Queen // Pént. Ápr. 21, 2017 9:50 pm

Elfogadva!

♔ KEDVES MISS THUNDERSTORM! ♔

Meglehet, hogy nem állt szándékodban, de az ET-d rövidsége és "egyszuszrasága" ellenére is tényleg komolyan elgondolkodtatott. Vajon kit lehet igazából szörnyetegnek nevezni? Azt a - tételezzük fel - Sárkányt, aki embereket marcangol és hölgyekre vizel, vagy azt, aki mindezt rezzenéstelen arccal tűri, akinek látszólag semmit sem jelent morális szempontból az élet, csupán betartandó és követendő szabályok, elvek összességét, amibe ha hiba csúszik, értéktelenné válik? Nyilván ott lebeg a nemes cél... Minden "diktátor" előtt ott lebegett a szubjektív nemes cél, ugyebár. Tényleg nem számítottam rá, hogy ilyen aspektusból fogok majd értékelést írni, szóval...

Annak pedig újfent nagyon örülök, hogy példásan érzékeltetted a Hivatali eljárássorozatot annak ellenére, hogy nem ismered az alapvilágot. Nagyon jól bekattant, és szépen visszaköszön Sally karakterében is. Borzasztó kíváncsi leszek, hogy mit kezdesz majd a játéktéren, illetve, hogy veled mit fognak majd kezdeni. Mert hogy nem leszel egyszerű falat, arra már most fogadni mernék, pedig nem vagyok az a vakmerő Róka típus, legtöbbször inkább óvatoskodnék Very Happy

Az adminisztratív eljárást már ismered Very Happy Ha minden megvan, akkor pedig légy üdvözölve a Farmon és a Hivatalban!

Ja, és a különleges legendaválasztást meg sem dicsértem. Szorgalmazom a hasonlókat, szóval mindig rád fogok mutogatni, ha valaki egzotikus karaktert akar alkotni Very Happy

Vissza az elejére Go down
 

Sally Thunderstorm - Rain Queen

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» The Evil Queen
» Camille Rosenberg aka White Queen
» Ruby Hart ▲ Queen of Hearts

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
♔ Fabletown FRPG ♔ :: Guidebook :: Elfogadott karakterek :: Legendák-