KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  


Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Karaktercsere

Karakternév:


Jelszó:



írta:  Vendég
Szomb. Szept. 30, 2017 10:23 pm
írta:  Snow White
Vas. Szept. 17, 2017 9:01 pm
írta:  Vendég
Vas. Szept. 10, 2017 2:18 pm
írta:  Snow White
Szer. Aug. 30, 2017 3:20 pm
írta:  Jeff Radcliff
Hétf. Aug. 28, 2017 6:49 pm
írta:  Vendég
Szer. Aug. 23, 2017 3:30 pm
írta:  Eloise McMittens
Kedd Aug. 15, 2017 5:32 pm
írta:  Robin Rot
Hétf. Aug. 14, 2017 5:37 pm
írta:  Snow White
Vas. Júl. 30, 2017 2:20 am
írta:  Vendég
Kedd Júl. 25, 2017 2:11 pm

Megosztás

Elymas Sagespell, Schmendrick Empty
Elymas Sagespell, Schmendrick Empty
 

 Elymas Sagespell, Schmendrick

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Elymas Sagespell
the hero of this fable
Elymas Sagespell
Varázsló ♔

♔ HSZ : 3
♔ Hely : Fabletown
♔ Munka : 13. emeleti varázsló
♔ Avatar : Jake Gyllenhaal
Elymas Sagespell, Schmendrick Tumblr_ohmpdyQ3Wy1tvav1do1_500
♔ Bűbájpontok : 1
Elymas Sagespell, Schmendrick // Kedd Ápr. 25, 2017 11:41 pm

Elymas Leigh Sagespell
There are no happy endings because nothing ends.


életkor: ~30
nem: férfi
foglalkozás: 13. emeleti varázsló
pb: Jake Gyllenhaal
eredeti név: Schmendrick
csoport: legenda
lakhely: Fabletown
attitűd: pozitív

alcsoport: Varázsló

Kívül, belül
♔ Sokáig tartották sarlatánnak, egy senkinek, aki olcsó bazári trükkökkel szórakoztatta az embereket. A bátor új világban nehezen találta meg a helyét, de a képességei némileg ellensúlyozzák az esetlenségét már. Kicsit pesszimista, de ez abból fakad, hogy a földhöz ragadt, már nem egy utazó. Nehezen viseli ha valakit szenvedni lát, tudja milyen az valakit rossz helyzetbe kényszerítenek. Folyamatosan lobbizik azért, hogy az Álcázó Bűbájok ára megfizethetőbb legyen. Van benne bűnbánás is azért, amit Amaltheával tett Haggard varázslója... Jóvá akarja tenni.

♔ Az eleinte görnyedt, slampos, örökké borzas hajú fiúból egy 187 centi magas, rendezett külsejű, már-már középosztálybelien elegánsan öltözködő férfi lett. Egy ideig nem tudott öregedni, de csak addig amíg a varázstudását tökélyre nem fejlesztette. Nem hivalkodó, bárki elhiszi róla, hogy aktatologató csupán.


Egyszer volt...

Schmendrick egy csetlő-botló varázsló volt, aki Fortuna anyóval utazgatott kényszerűségből. Egyszerű bűvésszé degradálták őt, mert Fortuna nem tartotta a fiút sokra. Noha ő az utolsó tűzvörös szvámi. Amikor Fortuna anyó foglyul ejtette Amaltheát, akkor a segítségére sietett, de nem volt elég erős akkor még, hogy egy varázsigével kiszabadítsa őt. Végül a ketrec kulcsával szabadította ki, amit elcsent. Felkerekedett vele, hogy a társait is megmenthessék... barátokat szerzett, erősebb lett és sokkal bátrabb. Olykor egyenesen vakmerő is néha. De a történetéről nem beszél szívesen amióta szem elől tévesztette a barátját: az utolsó egyszarvút.

VARÁZSHASZNÁLAT: Elsősorban varázsigealapú nála, de folyamatosan fejlődik tovább tudásban és erőben is. Mestere az álcázásnak és az illúzióknak, ami a Hivatalban kimondottan hasznos, elvégre valakiknek meg kell alkotnia a hivatalos Álcázó Bűbájokat is. A jó varázserőt képviseli, ezt még Amaltheának ígérte meg magát és egyszer sem tért le az útról.
A RAKONCÁTLAN VARÁZSKÖPENY: Csak munka közben viseli általában, de ki tudja, hogy milyen kedve akad... Egy régebbi félresikerült mutatvány eredménye, aminek folytán öntudatot és lelkiismeretet is kapott a köpeny. Néha rángatja magával, ha éppen elesne, akkor megfogja. És felhánytorgatja az incidensét a fával, ami beleszeretett, ő pedig bánja, hogy elmesélte neki.


A Földi lét
Ropog a hó a csizmám talpa alatt, ahogy lassan lépdelek előre a hófúvásban. Az utca lámpáját alig lehet látni a hópelyhek örvénylésétől, ha pedig előbukkan a fény, akkor is rövid időre. Hiába húztam fel a kapucnit, a fejemről már lefújta a szél. A rádió szerint egyesek a városban már sílécekkel járnak, a tömegközlekedés lebénult, az emberek pedig pánikszerűen vásárolják fel a fűtőanyagot. A társasház halljában visszhangzik minden lépésem. Éljen sokáig az akusztika. Próbálom a lehető leghalkabban elfordítani a kulcsot a zárban, hogy ne verjem fel Molly-t. De az első lépésnél csattan a fejem mellett a falon egy váza.
Aznap este... Aznap éjjel pontosabban, hogy elvált lettem. Jogilag csak később lett érvényesítve. De Molly fogta a cuccaim és kidobta a hóba őket egyesével, felhánytorgatva a bűneim nekem. Azokat is amiket nem lett volna neki szabad. A végén pedig elment a Trip Trapbe és olyan botrányt csapott, hogy a Farmon kötött ki. Azóta nem hallottam felőle... és megkértem mindenkit a környezetemben, hogy ne is emlékeztessen rá.

Mégis itt állok naivan, mint egykoron, még mindig reménykedve abban, hogy vissza tudom forgatni azt, amit akkor Haggard átkozott varázslója tett. Most rövidebb hajas korszakomban vagyok. Évente talán egyszer veszem rá magam, hogy levágassam a hajam. De legalább nem lóg a szemembe. Lerakom a teás bögrét magam mellé, ahogy meghallom Bufkint. Megint berúgott és egyedül hagyták a könyvtárban?
- Mr. Sagespell, arról lenne szó, akit keres... - félszeg a hangja, nem ingatag. Én meglepetésemben le is könyökölöm a bögrét, ami a parkettával találkozva szilánkjaira törik és rám ömlik a forró tea. Felszisszenek, de szinte azonnal rendezem a kárt és visszavarázsolom az asztalra az ép bögrét, teástól.
- Mi az Bufkin, mit találtál? - lihegem, ahogy leérek és odasietek hozzá.
- Ő lenne az? A leírás stimmel. - mutat a Tükörre, nekem pedig elakad a lélegzetem. Amalthea. Amalthea! - Valószínűleg nem emlékszik semmire sem, Mr. Sagespell.
- Még mindig csapdában van az emberi testében! Mennem kell... - fejben belövöm a helyet és elindulok kifelé.
- Mit csinál, Mr. Sagespell? - néz és szól utánam Bufkin.
- Megyek és megmentem az Utolsó Egyszarvút.


Finomhangolás


♔ CÉLJAIM ♔

Meg akarom találni a barátom,
Amaltheát. Segítenem kell neki...


♔ KAPCSOLATAIM ♔

Amalthea, az utolsó egyszarvú: régi barát
Molly Grue: ex-feleség
Lír király: régi barát
Zölderdei Cully Kapitány és bandája: régi barátok, akikről most nem tud semmit
és a Hivatal dolgozói


♔ FELAJÁNLÁSAIM ♔

Ha találsz egy ismeretlen varázstárgyat, szívesen azonosítom.


Adatok

típus: keresett
forrás: Peter S. Beagle: The Last Unicorn
multi
user: Tempest


Vissza az elejére Go down
Reynard T. Fox
the hero of this fable
Reynard T. Fox
Alakváltó ♔
Admin ♔

♔ HSZ : 51
♔ Hely : A Farm
♔ Munka : Hivatali jogi képviselő
♔ Avatar : Joe Dempsie
Elymas Sagespell, Schmendrick Tumblr_inline_odvdwqvhOA1tae3h3_500
♔ Bűbájpontok : 6
Re: Elymas Sagespell, Schmendrick // Pént. Ápr. 28, 2017 9:37 pm

Elfogadva!

♔ KEDVES MR SAGESPELL!

Fogalmam sincs, hogy csinálod, hogy egy relatíve rövidnek címkézhető leírásból a maga teljességében teljesen átjön az egész karakter. Ráadásul történik ez úgy, hogy továbbra sincs fogalmam sem az eredeti történetről, amiből származol. Ha nem lennék ennyire fáradt, akkor biztos fel is háborodnék. De még hogy!

Mondjuk úgy, hogy megkaptam, amire számítottam Amalthea ET-je után, ez is csak azt mutatja, hogy mindketten mennyire jól elcsíptétek (minden bizonnyal) az eredeti koncepciókat, és tettéket kicsit még inkább hús-vérré őket. De most rólad van szó, egy tökéletesen szerethető Varázslóról, akit - főleg a válósdi után - kedvem lenne megölelgetni. És már előre is tök szomorú vagyok, hogy Amalthea igazából pipa rád, szóval ez is egy olyan újabb sztori, amit érdemes lesz követni majd.

A szokásokat már ismered, avatar-, legenda- és képességfoglalás, illetőleg egy 100 BP vagy az alatti értékű bűbáj kiválasztása után már birtokba is veheted a tizenharmadik emeletet. Apropó 13...

A feltüntetett varázstárgyat csak azért tarthatod meg, mert 13. emeleti varázslónak jelentkeztél. Ezt nem is igazán neked írom, hanem okulásul a többiek felé, hogy mikre nem képes az ocsmány bürokrácia. Hova jutottunk, ugye?

Na eriggy' Smile

Vissza az elejére Go down
 

Elymas Sagespell, Schmendrick

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
♔ Fabletown FRPG ♔ :: Guidebook :: Elfogadott karakterek :: Legendák-